Menu
Ungdom I dag kl. 14:46
U11 pigerne fra LSF er klar til Løbetræning på landevejene. Pigerne fra LSF ligger ikke på den lade side selvom det nu er blevet koldt og vintertid.
Ungdom
U19 sikker på oprykning
Ungdom
Vindere – U13-1 drenge vandt ØST1 rækken
Senior
Senior 1: TYVERI!... Men vi vandt 3-2 over Herlev i forrygende afslutning
Ungdom
U13-1 Drenge (05) ligger nr. 1 i ØST1
Senior
Senior 1: Det hele blæste væk i Fredensborg – uafgjort 2-2!
Klubnyt
Invitation til Masterclass Trænerdag 19/11
Senior
Senior 1: Godkendt 2. halvleg gav point på Sydbank Arena
Ungdom
U11 piger: Syv seje tøser fra LSF deltog i weekenden i HG pigefodbold Academy Camp.

Senior spillersponsorer

Ungdomshold sponsorer

Stadion sponsorer

Stadion sponsorer

Hovedsponsorer

Førstkommende kampe
November 2017
18.
lørdag
10.00
LSF
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Smørum Idrætscenter
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Smørum Idrætscenter
18.
lørdag
10.00
Ballerup BK
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Top Danmark Hallen, kunstgræs
LSF
Top Danmark Hallen, kunstgræs
18.
lørdag
12.00
LSF
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 2 (03) efterår • Pulje 1
Smørum Idrætscenter
Kalundborg GB
Smørum Idrætscenter
18.
lørdag
12.00
Brøndbyernes IF
Herrer
U11
U11 Drenge A (07) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Brøndby Stadion
LSF
Brøndby Stadion
18.
lørdag
12.45
Skjold (1)
Herrer
U13
U13 Drenge 4 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 6
Kunst, Lundehusparken
LSF
Kunst, Lundehusparken
18.
lørdag
13.00
Kastrup
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1
Kunst, John Tranums Alle
LSF
Kunst, John Tranums Alle
19.
søndag
09.12
LSF (1)
Kvinder
U11
U11 pi.(07) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 2
Solvangshallen
Måløv BK
Solvangshallen
19.
søndag
09.24
Allerød Fodbold Klub (1)
Kvinder
U11
U11 pi.(07) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 2
Solvangshallen
LSF (1)
Solvangshallen
19.
søndag
09.48
LSF (1)
Kvinder
U11
U11 pi.(07) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 2
Solvangshallen
Fredensborg BI
Solvangshallen
19.
søndag
10.24
LSF (1)
Kvinder
U11
U11 pi.(07) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 2
Solvangshallen
Måløv BK
Solvangshallen
19.
søndag
10.30
LSF (1)
Herrer
U12
U12 Drenge A (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Smørum Idrætscenter
Jyllinge FC
Smørum Idrætscenter
19.
søndag
10.30
LSF
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Smørum Idrætscenter
Værløse BK
Smørum Idrætscenter
19.
søndag
12.00
LSF
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) VinterBOLD • Pulje 1
Smørum Idrætscenter
Helsinge Fodbold
Smørum Idrætscenter
19.
søndag
13.00
Brøndbyernes IF
Kvinder
U11
U11 Piger B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Brøndby Stadion
LSF
Brøndby Stadion
19.
søndag
13.30
LSF
Kvinder
U15
U15 Piger (03) 7M/8M VinterBOLD • Pulje 1
Smørum Idrætscenter
BK Avarta
Smørum Idrætscenter
19.
søndag
14.00
LSF
Herrer
U17
U17 Drenge 3-4 (01-02) VinterBOLD • Pulje 1
KIWI-Park kunstgræs
Stenløse BK
KIWI-Park kunstgræs
25.
lørdag
10.30
LSF
Kvinder
U11
U11 Piger B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Smørum Idrætscenter
B. 73, Slagelse
Smørum Idrætscenter
25.
lørdag
10.30
LSF
Herrer
U11
U11 Drenge D (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Smørum Idrætscenter
Husum Bk
Smørum Idrætscenter
25.
lørdag
12.00
Herstedøster IC
Herrer
U10
U10 Drenge D (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 1
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
LSF
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
25.
lørdag
12.54
LSF
Herrer
U10
U10 Drenge D (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 1
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
Orient GI
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
25.
lørdag
13.00
Vanløse
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 2 (03) efterår • Pulje 1
Kunst, Vanløse I P
LSF
Kunst, Vanløse I P
25.
lørdag
13.12
Bagsværd BK
Herrer
U10
U10 Drenge D (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 1
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
LSF
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
26.
søndag
10.30
LSF
Herrer
U15
U15 Drenge 3-4 (03) VinterBOLD • Pulje 2
Smørum Idrætscenter
Herstedøster IC
Smørum Idrætscenter
26.
søndag
10.30
LSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 7 • Pulje 3
Farum Park Kunstgræs
Espergærde IF
Farum Park Kunstgræs
26.
søndag
11.00
Farum BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 7 • Pulje 3
Farum Park Kunstgræs
LSF
Farum Park Kunstgræs
26.
søndag
11.30
LSF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 7 • Pulje 3
Farum Park Kunstgræs
Raklev GI
Farum Park Kunstgræs
26.
søndag
11.53
LSF
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 3
Værløse Stadion Kunstgræs
Hillerød Fodbold
Værløse Stadion Kunstgræs
26.
søndag
12.00
Nykøbing FC
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 2 (04) efterår • Pulje 1
Anlæg nord (01)
LSF
Anlæg nord (01)
26.
søndag
12.00
LSF
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Smørum Idrætscenter
BSF
Smørum Idrætscenter
26.
søndag
12.00
LSF
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (07) Efterår • Pulje 1
Smørum Idrætscenter
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Smørum Idrætscenter
26.
søndag
12.00
Bagsværd BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) SU runde 7 • Pulje 3
Farum Park Kunstgræs
LSF
Farum Park Kunstgræs
26.
søndag
12.11
Hareskov IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 3
Værløse Stadion Kunstgræs
LSF
Værløse Stadion Kunstgræs
26.
søndag
12.29
LSF
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 3
Værløse Stadion Kunstgræs
Lyngby Boldklub 1921
Værløse Stadion Kunstgræs
26.
søndag
12.47
Hørsholm-Usserød IK (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 47 • Pulje 3
Værløse Stadion Kunstgræs
LSF
Værløse Stadion Kunstgræs
26.
søndag
13.30
LSF
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Smørum Idrætscenter
Værløse BK
Smørum Idrætscenter
27.
mandag
20.45
Karlslunde IF
Herrer
M+32
M+32 8M VinterBOLD • Pulje 2
Karlslunde Stadion
LSF (2)
Karlslunde Stadion
30.
torsdag
20.15
LSF (1)
Herrer
M+32
M+32 8M VinterBOLD • Pulje 1
Smørum Idrætscenter
Hørsholm-Usserød IK
Smørum Idrætscenter
30.
torsdag
20.15
LSF (2)
Herrer
M+32
M+32 8M VinterBOLD • Pulje 2
Smørum Idrætscenter
FC Ypsilon
Smørum Idrætscenter

Klubnyt og Ungdom

  • Ungdom
    U11 pigerne fra LSF er klar til Løbetræning på landevejene.
  • Ungdom
    Nyt træningstøj til U9'erne
  • Ungdom
    U11 pigerne fra LSF slutter efteråret af med at ligge nr. 1 vinteren over i deres pulje.